Mély megrendüléssel értesültem, hogy életének 78. évében elhunyt Dr. Pánczél István főorvos úr, a békési tüdőgyógyászat egykori vezetője. Munkája 16 éven keresztül kötötte őt városunkhoz, ahol lelkiismeretes helytállással látta el betegeit. Az intézmény fejlesztése, költözése és az ezekkel járó feladatok is igazolták szakmai, emberi erényeit. Isten nyugosztalja őt, osztozunk a gyászoló család fájdalmában. Kálmán Tibor Békés Város Polgármestere
A Békési Református Egyházközség Csillagfürt Óvodája február 27-én módszertani megújító képzésnek adott otthont, amelynek középpontjában a népmese pedagógiai szerepe állt. A szakmai alkalom nem csupán egy egyszeri esemény volt, hanem egy több hónapja zajló intézményi szakmai folyamat fontos állomása.
A Békés Város Nyugdíjasok Érdekvédelmi Egyesülete farsangi mulatságot szervezett, amely ismét jó hangulatban hozta össze a közösség tagjait. A vendégeket Csarnai Eszter elnök köszöntötte, majd kezdetét vette a vidám délutáni program. Fotók: Balázs Lászlóné.
A húsvéti ünnepek idejére, 2026. április 3–7. között még foglalható szállás Békés város egyik legjobb elhelyezkedésű apartmanjaiban. A belvárosban, az Élővíz-csatorna jobb és bal oldalán található Kiss Apartmanok kényelmes, igényes és jól felszerelt szálláshelyet kínálnak az ide érkező családoknak, látogatóknak és elszármazott békésieknek.
A tavasz közeledtével sokan vágnak bele újra a mozgásba és az aktív életmódba. Ehhez azonban a megfelelő felszerelés is elengedhetetlen. Ebben segít a békési Hermina Sport üzlet, ahol minőségi sporttermékek széles választéka várja a vásárlókat.
A gyermekek kajak edzésén ezúttal a szánkózás kapta a főszerepet.
A ritka téli körülményeket kihasználva változatos mozgásformákkal dolgoztunk: húztuk, toltuk, löktük a szánkókat, csúsztunk, hóangyalkákat és hógolyókat készítettünk.
További négy szervezet is leadta az érvényes jelölő aláírásokat az április 12-ére kitűzött országgyűlési választásra a Békés Vármegyei 02. számú Országgyűlési Egyéni Választókerületi Választási Bizottság illetékességi területén. A bizottság a bejelentett jelöltek között megtartotta a törvény szerinti sorsolást, amely meghatározza a jelöltek sorrendjét a szavazólapon.
Megkezdődtek az NB I/B-s férfi kézilabda-bajnokság őszi idényének visszavágói. A 16. fordulóban a Békési FKC a Ferencvárosi TC U21-es csapatát fogadta szombaton hazai pályán. A rapszodikus, fordulatokban bővelkedő találkozón a békésieknek sikerült visszavágniuk a bajnoki nyitányon elszenvedett vereségért, és végül rendkívül izgalmas végjátékban tartották otthon a két pontot.
Kálmán Tibor polgármester köszöntötte városunk újabb szépkorú lakóját: Gyucha György február 3-án ünnepelte 90. születésnapját. A jeles alkalomból a város vezetése jókívánságait és tiszteletét fejezte ki az ünnepeltnek.
Egy ízletes palacsinta bármely napszakban mosolyt csal az arcokra – ezt ezúttal a Békés Városi Szociális Szolgáltató Szarvasi úti klubjában is megtapasztalhatták a résztvevők. A klub munkatársai palacsintával kedveskedtek a tagoknak, amelyet jóízűen, baráti hangulatban fogyasztottak el.