A szakember több olyan sportoló pályafutásában is meghatározó szerepet játszott, akik később a magyar kajak-kenu sport élvonalába kerültek. Tanítványai között találjuk Tótka Sándor olimpiai bajnok kajakost, Fodor Bence világbajnoki ezüstérmest, valamint az ifjúsági Európa- és világbajnok Konyecsni Milánt és az ifjúsági Európa-bajnok Mertz Attilát is.
Kiemelkedő sikert értek el a Szegedi Kis István Református Intézmény kisgimnazista tanulói a Maraton Országos Bajnokságon, amely a sportág egyik legrangosabb hazai versenyének számít.
Hatalmas rajttal indított és tudta növelni az előnyt a 10 éves Kovács Diána a KSI Gyomaendrőd versenyzője, aki 300m-el húzott el a többiektől, majd nyert 5 km-es távon.
Tótka Sándor K1 200-on ma hajnalban aranyérmes lett a tokiói olimpián, ennek kapcsán kértük értékelésre felfedezőjét, nevelőedzőjét, a békési Kovács Gábort.
A Magyar Kajak – Kenu Szövetség 2021. június 4 – én, Sukorón rendezte meg a Gyulay Zsolt Regionális Akadémiai Kupát. A Szegediből két tanuló vett részt a megmérettetésen.
Az idei tanév újdonságairól, változásairól beszélgettünk Kovács Dániel igazgatóval, Dr Pataki Ágnes gimnáziumi és Vég Gábor általános iskolai intézményegység vezetőkkel.