Debrecenben és Kecskeméten versenyeztek a békési úszók.

Rendhagyó módon versenyeztek a Békési Úszó Klub reménységei a hétvégén. A 2010 és fiatalabbak szombaton Kecskemétre, a 2009-és idősebbek Debrecenbe utaztak – Szegedi Szabolcs szakosztályvezető edző beszámolója.

A debreceni csapat vasárnap Kecskeméten folytatta versenyzését.

A cél nem volt más, mint a korosztályos Országos Bajnokságra való szintek teljesítése, minél több versenyszámban. A gyerekek minden erejüket beleadva sok egyéni csúcsot és hatalmas „várt”meglepetéseket szereztek maguknak és az egyesületnek.

Kiemelkedően teljesített Molnár Zsolti, aki mind 4 versenyszámában egyéni csúcsot ért el. 100 méter pillangón bronzérmet, 200 méter pillangón aranyérmet szerzett. Időeredményei országos szintet jelentenek.

Utóbbi versenyszámban 200 méter pillangón elért időeredménye aranyjelvényt ért neki.

Kis Norbert mind a 6 versenyszámában egyéni csúcsot úszott. Szombaton 100 méter háton teljesített országos szintet, 200 vegyesen hatalmas egyéni csúccsal a dobogó 2. fokára állhatott fel. Vasárnap 50 méter gyorson sikerült aranyérmet szerznie.

Kendrella Bence is szépen muzsikált. Két országos szintet teljesített 200 méter vegyesen és 50 méter gyorson. 100 méter mellúszásban győzni tudott.

A sok egyéni csúcs mellett Varga Lilinek sikerült 50 méter pillangón egy 3. helyet bezsebelni.

Varjú Máté 50 méter pillangón és 50 méter gyorson szerzett két 6. helyezést.