A Kovarszki Judit Eszter igazgató által jegyzett anyagból kiderül, hogy az intézmény profilja továbbra is járóbeteg szakellátás, elsősorban a békési járás betegeit látják el szakorvosaikkal. Négy fő egészségügyi ellátási tevékenységkörük van: a járó beteg és gondozói szakellátás, az alapellátási feladatok közül az iskolai védőnői és iskolaorvosi ellátás, a gyógyfürdői szolgáltatás, valamint az egészségfejlesztési iroda. Mindez négy telephelyen valósul meg: a József Attila utcán, a Vásárszélen és a Kőrösi Csoma Sándor utcán. A feladatok ellátását 85 főállású és 14 részmunkaidős kollega segíti. Ehhez járul két fő közfoglalkoztatott.
Az intézmény 20 szakorvosi ellátást biztosít, ebből legnagyobb heti óraszámmal a belgyógyászat, a szülészet-nőgyógyászat, a tüdőgyógyászat, a pszichiátria, a neurológia és a reumatológia fogadta a gyógyulni vágyókat.
A kiadásokat jelentősen befolyásolta az egészségügyben megtörtént nagymértékű béremelés, valamint a rezsidíjak megemelkedése.
Az anyagból kiderül, hogy az iskolaorvosi és védőnői tevékenység során megvizsgált 1203 tanuló között háromszázat érint a lúdtalp, több mint kétszázat az elhívás, a diákok 20%-ára jellemző a hanyagtartás.
A vizsgált évben változást jelentett a laboratórium átszervezése, amely jelentős kiadáscsökkenést eredményezett a rendelőintézetnél. Ebből a betegek semmit sem vettek észre, a levett vérmintát a vármegyei kórház értékelte ki, a dokumentumot a betegek ugyanúgy megkapták az EESZT-felületen.
A gyógyfürdőben alapítványi és magánszemélyek adományaiból számos fejlesztés valósult meg: gyermek homokozó építése, kert telepítés, használt kerti székek cseréje, a medencetéri ivókút telepítése, ultima szőnyeg cseréje, ventillátorok cseréje.
Az uszoda éves forgalma 82 ezer volt, ez jelentős fejlődés 2022-höz képest, amikor 74 ezer ember kereste fel a békési uszodát. A jegy- és bérleteladás 2024-ben 101 milliós bevételt eredményezett. A vizsgált évben 725 polgártársunk vette igénybe a 60 év felettieknek juttatott városi bérletet.
Mucsi András, a Humán és Szociális Bizottság elnöke köszönetet mondott az intézmény vezetőjének a munkáért, és a bizottsági ülésen kiemelte, hogy számos új, önálló kezdeményezéssel igyekszik az igazgató asszony fejleszteni a munkát. Külön örömét fejezte ki a két nőgyógyászati ultrahang-beszerzés miatt, amelyben a Szent Lázár és a Békési Fürdőért Alapítvány mellett számos magánszemély is részt vett a pénzügyi hozzájárulásával. Ezek ára 8 millió forint volt.