A Dr. Illyés EGYMI-ben jártak a refisek


A Békési Református Egyházközség és az általa fenntartott iskola fontos értéke és nevelési célja a másik ember elfogadása, különösen igaz ez, ha segítséggel élő emberekről van szó. Mind a gyülekezetben, mind az iskolában vannak ilyen embertársaink. Fotó: Balogh Gréta Boglárka

A református gimnázium 11.ACD osztályos tanulói református hittan óra keretében felkeresték a békési dr. Illyés Sándor Egységes Gyógypedagógiai, Módszertani Intézményt, ahol Maczikné Horváth Annamária főigazgató-helyettes asszony mutatta be az iskola munkáját, a gyógypedagógiai tevékenységet. A vendéglátó intézményvezető-helyettes kiemelte: a hozzájuk járó gyerekek ugyanolyanok, mint mások, csak éppen bizonyos dolgokban segítségre szorulnak. Az óvodától a szakmaszerzésig van lehetőség itt tanulni, és sok diák napi szinten akár száz km-t is utazik, hogy eljusson ide. Az EGYMI-nek kollégiuma is van. Az intézmény szakiskolai intézményegységében több szakmát is szerezhetnek a tanulók: szőnyegszövő, pékipari segédmunkás, szakácssegéd, számítógépes adatrögzítő. Emellett vannak készségfejlesztő osztályok is az iskolában. A refisek ottjártakor a számítógépes adatrögzítők éppen vizsgára készültek. 

A diákoknak lehetősége nyílt bemenni több tanórára is, ahol többek között az autista tanulók oktatásával, nevelésével kapcsolatos információkat osztottak meg velük az ott dolgozó pedagógusok. Korcsog Györgyné szakoktató a szövő szakmát oktatja, Földesi Veronika pedig a számítógépes adatrögzítő szakmához kapcsolódó ismereteket igyekszik átadni a diákoknak. A vendégek megtekintették a két tankonyhát is.

Fontos lenne, hogy minél több ilyen találkozásra kerülne sor az "egészséges" és a sajátos nevelési igényű tanulók között, felismerve azt, hogy ez utóbbiak is teljes értékű tagjai a társadalmunknak. Köszönjük a lehetőséget, hogy bepillantást nyerhettünk az EGYMI munkájába! 

 


Kövesd a BékésMátrixot a Facebook-on a legfrissebb békési információkért!