Olasz Bernadett / Pilán Viktor / Arató Tamás ötödiket indító osztályfőnökök bemutatkozása.
5.A
Olasz Bernadett vagyok, 2005-ben végeztem Szarvason a Tessedik Sámuel Főiskola Pedagógiai Főiskolai Kar tanító szakán, vizuális nevelés és fotografika műveltségterületen. Gyermekkorom is iskolánkhoz kötődik, mert általános iskolai és gimnáziumi tanulmányaimat egyaránt itt végeztem. Gyakorló pedagógusként is ebben az intézményben kezdtem pályámat. Húsz éve tanítok iskolánkban, jelenleg 4. évfolyamos osztályfőnökként matematika, környezetismeret, rajz, technika és testnevelés tantárgyakat tanítom, valamint magyar irodalom tehetségműhelyt vezetek. Ezeken kívül az elmúlt években természetismeret tehetségműhelyt és digitális kultúrát is tanítottam.
Jövő szeptembertől jelenlegi osztályomat viszem tovább 5. osztályba, mint osztályfőnök. Nagyon fontosnak tartom, hogy a gyerekek fejlődését ne csak 1-4. osztályig tudjam követni, hanem a következő években is részese tudjak lenni személyiségük kibontakozásának. Az 5. osztályba való lépés egy nagy változás a gyermekek életében, de talán ez könnyebben áthidalható, ha egy megszokott tanító áll mellettük. Mindent megteszek azért, hogy támogatni tudjam őket, mind iskolai, mind magánjellegű problémáikban.
Szeretettel várom a 2026-os tanévtől hozzánk csatlakozni vágyó új diákokat az 5. A osztályba!
„A gyermek lelke olyan, mint a tükör, mely váltakozva fordul új és új irányba s fényt keres, napok, holdak, csillagok, vagy pislogó gyertyák fényét, mit önmagáról visszatükrözhessen.”
Wass Albert
5.B
„Neveld a gyermeket a neki megfelelő módon, még ha megöregszik, akkor sem tér el attól.” Példabeszédek 22:6
Pilán Viktor vagyok, feleségemmel és két gyermekünkkel 2015 óta élünk ismét Békésen. Tizenegyedik tanévemet kezdtem a Békési Refiben, tizedik éve osztályfőnökként is tevékenykedem.
Általános iskolai tanulmányaimat is abban az épületben folytattam, ahol most tanári feladataimat ellátom.
Pedagógusként fontosnak tartom a kölcsönös tiszteleten alapuló együttműködést a szülőkkel, gyermekekkel.
Matematika szakos tanárként célom a matematika világának megszerettetése, a józan, logikus gondolkodás erősítése. Pályám során fontosnak tartom a tehetségek felismerését és gondozását, ennek következtében diákjaim matematika versenyeken való részvételét ösztönzöm. Munkám során a lemaradó tanulóim felzárkóztatására is hangsúlyt fektetek.
Keresztény emberként fontosnak tartom a gyermekek Biblián alapuló hitre nevelését.
5.C
Arató Tamás
„A tanítás, az optimizmus legnemesebb megnyilvánulása.”
(Collen Wilcox)
Arató Tamás vagyok, békési születésű, egy lánygyermek édesapja, feleségem is pedagógus.
Tősgyökeres helyiként kötődésem a „Békési Refi-hez” azért is erős, mert itt érettségiztem 1996-ban, és miután elvégeztem Békéscsabán a Tessedik Sámuel Főiskola Körös Főiskolai Karán a tanító szakot testnevelés műveltségterületen, nagy örömömre 2001-ben tanítani hívtak az intézmény alsó tagozatára.
2015-ben sikeres „Pedagógus II.” minősítésen estem át, 2022 szeptemberétől pedig új kihívás elé néztem, mert 21 év tanítói munka után, a felső tagozaton folytattam tovább pályafutásom, legfőképp a természettudományos tárgyak tanításában, és mint osztályfőnök.
Hogy ezt szakmailag is megalapozottan végezhessem, 2024-ben mesterfokozatú tanári diplomát szereztem a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán, természetismeret-környezettan tanárként.
Megszerzett ismereteimet, tanítói és tanári tapasztalataimat igyekszem mindennapi munkámban tanítványaim javára használni!
Hitvallásom:
A tanítványok sikere, a gyermekek, a szülők és a pedagógusok közös munkájának a sikere. Együtt tudjuk csak elérni, hogy a kisdiákok szívesen járjanak iskolába, motiváltak legyenek; nevelésükben, tanulmányaikban így valósulhat meg a következetesség. Az együttmunkálkodásban nélkülözhetetlen összetartó erővel bírnak a közösen megélt élmények, a hit, a református értékrend, az egymás iránti tisztelet és szeretet.
Jómagam mit vállalok?
évemet töltöm a pályán, ebből 9. éve osztályfőnökként, töretlen lelkesedéssel …
A 2026/27. tanévre az iskolavezetés felkérését elfogadva, vállaltam, hogy az érkező egyik ötödikes csapat osztályfőnöke leszek.
A sikeres felsős kezdethez, a hatékony együttmunkálkodáshoz szükséges az osztályközösség, az egyéni humánum, a szülői háttér megismerése, és a közös munkáig, a jelenlegi tanítóikkal való szoros és következetes együttműködés, közös programok, óralátogatások alkalmával.
Célom, aktív közösségi élet biztosítása (színház, tanulmányi kirándulások, jótékonykodás). Egy nyitott, őszinte, egymás egyéniségét elfogadó, a felnőtteket tisztelő közösség alakítása, akik igényesek környezetük rendezettségére. Segítőkészek, akik tanulnak maguk és egymás hibáiból …
Igyekszem majd megismertetni velük, és valamennyi diákommal a természettudományos tárgyak nyújtotta „felfedező tudás” örömét, kiemelve az egészségnevelést, a környezettudatos szemléletformálást.
Lényegesnek tartom a tevékenységek során a saját, élményszerű megtapasztalást, a hatékony szemléltetést, mert erre a későbbiekben mindig alapozni lehet.
Rendszeresen szem előtt tartom bármilyen tevékenység kapcsán a pozitív megerősítéseket, és az értékelésnél, a gyerekek önmagukhoz való fejlődését. Építek az előzetes tapasztalatokra, a többi tantárgy nyújtotta kapcsolatokra.
Meggyőződésem, hogy a református intézményünkben való továbbhaladás egy jó lehetőség arra, hogy gyermekek a hagyományos értékek mentén nevelkedjenek tovább, miközben korszerű tudással vértezzük fel őket!
2026 szeptemberétől nagy izgalommal várom hivatalosan is a leendő 5. c osztály tanulóit a Szánthó Albert utcán, egy élményekkel teli felsős időutazásra!
Kövesd a BékésMátrixot a
Facebook-on
a legfrissebb békési információkért!