Az első békési ortodox papra emlékeznek szombaton


Forrás: Mucsi András
Megjelent: 2026 Május 20. ( Szerda ) 13:13
Módosítva: 2026 Május 20. ( Szerda ) 19:18
A városvédők és a helytörténeti egyesület mellett a Békési Román Nemzetiségi Önkormányzat szervezésében, a békési reformátusok ortodoxiával foglalkozó konferenciájához kapcsolódva koszorúzásra kerül sor május 23-án, szombaton.

A Békési Városvédő és Szépítő Egyesület, a Békés Vármegyei Helytörténeti Egyesület és a Békési Román Nemzetiségi Önkormányzat tisztelettel meghívja Önt a koszorúzással egybekötött megemlékezésre, amelyet   2026. május 21-én (szombaton) 9 órakor  a békési ortodox templomnál    tartanak Giba Mihály lelkészre és leányára, Giba Helenára emlékezve.    A XVIII. század végén épült békési görögkeleti templom első lelkésze Giba Mihály volt, aki a városunkban halt meg és a templománál temették el. Leánya, a vagyonát szociális célokra felajánló Giba Helena emlékére a Kossuth utca 9. szám alatti Derűs Ház falán a városvédők helyeztek el emléktáblát.  


Kövesd a BékésMátrixot a Facebook-on a legfrissebb békési információkért!