Idén harmadik alkalommal került sor a versünnepre a Békés Városi Püski Sándor Könyvtár olvasótermében. A városi versmondón szereplő általános iskolások legjobbjai mellett középiskolás diákok és felnőtt versmondók is szerepeltek.
Ebben az évben is volt Szegedi Kis István Napok a „Refi”-ben. A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási napon, vidám gyermekzsivajjal „zsongtak” az alsósok, a Szánthó Albert utcai tornateremben.
Az Egészséghét előkészítéseként, az Újvárosi tagóvoda gyermekei, ismét élményszerző sétán voltak, most a Hulladékgyűjtő udvart látogatták meg, ahol a gyerekek megismerkedhettek a szelektív hulladék gyűjtés folyamatával és annak jelentőségével.
Az Egészséghét előkészítéseként, az Újvárosi tagóvoda gyermekei, első élményszerző útjuk során megismerkedhettek a fogorvosi rendelővel és az ott folyó munkával.
Április 10-12-én, Kisújszálláson rendezték meg, a Szép Magyar Beszéd verseny országos döntőjét, a Dunától keletre lévő megyék tanulói számára. 10 megye legjobbjai olvasták fel itt a kötelező és a szabadon választott szöveget rangos zsűri előtt.