Aranyérem az Ökölvívó Utánpótlás Magyar Kupáról

A Békési TE versenyzője, Római Ruben ismét aranyéremmel tért haza.

2018. március 27-30. között rendezték meg a Tatai Olimpiai Központban az év egyik legnagyobb hazai versenyét, az Ökölvívó Utánpótlás Magyar Kupát, serdülő és junior korcsoportban. A fiúk mezőnyében összesen 111 serdülő és 106 junior korú versenyző indult. A Békési Torna Egyletet Római Ruben képviselte a junior korcsoport 54 kg-ban. Első mérkőzésén ellenfele a nyíregyházi Dávid Sport Clubból Tóth Kristóf Illés volt, akit egy korábbi mérkőzésén már legyőzött. Most is hasonló eredmény született, Ruben egyhangú pontozással nyerte meg a mérkőzést, és az elődöntőbe jutott. Az elődöntőben a hajdúsámsoni Kanalas Dániel várt rá, akire a bíró a második és a harmadik menetben is rászámolt. Végül az ellenfél edzője feladta a küzdelmet, így versenyzőnk a döntőbe jutott. A döntőben ellenfele a Vasas SC bunyósa, Tóth- Szabó Vilmos volt, aki korábbi mérkőzéseit szintén nagy fölénnyel nyerve jutott a döntőbe. Ruben azonban nem illetődött meg, a bíró a második és a harmadik menetben is rászámolt ellenfelére, majd leléptette a Vasas versenyzőjét, és kihirdette Római Ruben döntő fölényes győzelmét. A Békési TE versenyzője ezzel első éves juniorként aranyérmet nyert az év egyik legnagyobb hazai versenyén, az Utánpótlás Magyar Kupán.

Köszönjük a Békés Drén Kft-nek, hogy támogatta a versenyen való részvételünket!