Összesen 1032 órában vigyázták a békési polgárőrök az Adventi-koszorút és a Betlehemi jászol-t a Széchenyi téren. Sajnos akadnak, akik ezt az időszakot is – amikor az utcák elcsendesednek és az emberek behúzódnak –, lopásra használnák fel, ezért szükség van az őrzésre, polgárőr jelenlétre.
Az alapítvány célja – származástól, nemzetiségtől, vallástól függetlenül a Békésen és kistérségében élő rászoruló emberek lelki és természetbeni szükségleteinek alkalmi és rendszeres betöltése.
2018. március 5-ének még kicsit havas délutánján a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskolában tavaszváró sportdélutánon vett részt az a kis óvodásokból álló csoport, akik a jövő tanévben már iskolába készülnek. A játékos délután az óvoda-iskola átmenetet segítette, hiszen a jövő tanév elsősei közös játékban találkozhattak leendő tanítóikkal.
Az élet csodálata, tisztelete nem más, mint elismerni, megbecsülni mindazt, ami kiemel bennünket az anyagi világból és ezáltal érző, értő lélekké formál.