A Kereszténydemokrata Néppárt békési szervezete csütörtökön este megtartott gyűlésén úgy döntött, kezdeményezi és javasolja, hogy Kálmán Tibor legyen a kormánypártok polgármesterjelöltje az őszi önkormányzati választáson Békésen.
Hagyományosan június 1-jén, a Pedagógusnapon köszöntötték a tanári, tanítói és óvodapedagógusi, továbbá a közművelődési-közgyűjteményi pályán lévő jubilánsokat a Kecskeméti Gábor Kulturális Központban.
Hétvégén rendezték meg Győrött a Kajak-Kenu Maraton Magyar Bajnokságot. A versenyre a sport történetében eddig nem látott 2500 fős rekord nevezés érkezett. Ez által minden korcsoportban legalább 100 induló állt rajthoz. Az idei év első kiemelkedő versenyén az alábbi eredményeket érték el versenyzőink.
Balog Zoltán és Trubó Tünde vehették át elsőnek jelképesen a 19 felújított önkormányzati bérlakás kulcsát. További fiatalokat segítő programok indulnak hamarosan.
A húsz éve elhunyt, Munkácsy-díjas Janáky Viktor békési keramikusművész életművét bemutató nagyszabású kiállítás nyílt meg a Békési Galériában május 10-én.
Iustin Cionca, az Arad Megyei Tanács elnöke és Zalai Mihály, a Békés Megyei Önkormányzat Közgyűlésének elnöke Békéscsabán, a megyeházán ünnepélyes keretek között újította meg az Arad és Békés megye közötti együttműködési megállapodást. Az aláírás után az Arad-Békés Megyei Vegyes Bizottság újraszervezéséről és a további közös munkáról egyeztettek.