A békési köznyelvben csak „oláh templomként” ismert görögkeleti (ortodox) templomot terjeszti fel Békés városa a vármegyei értéktárba – számolt be a döntésről Mucsi András képviselő, az helyi értéktár bizottság elnöke.
Az előrelépés kulcsa Romániában címmel tartottak Bukarestben konferenciát a minap, amelyen részt vett Rák János Zoltán, a Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara gesztorságában működő Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Magyar-Román tagozatának titkára.
A román Irányító Hatóság arról értesítette a Békés Megyei Önkormányzatot, hogy hozzájárul az Arad megyével közösen benyújtott egészségügyi pályázat átdolgozásához, így a Békés megyei kórházakban 3,3 milliárd forintos fejlesztés valósulhat meg.
Iustin Cionca, az Arad Megyei Tanács elnöke és Zalai Mihály, a Békés Megyei Önkormányzat Közgyűlésének elnöke Békéscsabán, a megyeházán ünnepélyes keretek között újította meg az Arad és Békés megye közötti együttműködési megállapodást. Az aláírás után az Arad-Békés Megyei Vegyes Bizottság újraszervezéséről és a további közös munkáról egyeztettek.
Emléküléssel idézi fel Békés Város Önkormányzata 1919. április 26-át. Azt a történelmi eseményt, melynek során a Gyula felől érkező román királyi katonai csapatok 12 békési civilt gyilkoltak meg.
Mucsi András képviselő, oktatási és kulturális tanácsnok az ortodox templom sorsáról érdeklődött, és az önkormányzat a tulajdonos román ortodox egyházhoz fordul az ügyben
Éppen 100 esztendővel ezelőtt, 1919. április 26-án a magyar népet a kommunizmus miatt megbüntetni akaró román királyi csapatok érkeztek Békés alá. Az előzetes fegyverszüneti megállapodás ellenére a vöröskatonák ágyúval kezdték el tüzelni őket, mire a románok a kászmánkerti, csatárkerti tanyákból összeszedték a férfiakat, és közülük tizenegyet a családtagok szeme láttára a Fehér-Körös mellett gépfegyverrek és szuronyokkal kivégeztek.