Az adventi koszorú és a gyertya is a sötétség kiszorulását jelképezi – mondta Katona Gyula a november 29-én vasárnap a békési református templomban tartott istentiszteleten, ahol a Rákóczi utcai alsósok adtak szép ünnepi műsort.
A keresztyén egyházakban az adventtel kezdődik az egyházi év. Az ún. „ünneptelen félév” után ismét elkezdődik az az időszak, amely a pünkösd utáni vasárnapon (Szentháromság vasárnapja) ér véget.
Bemutatásra került a 2016-os békési kalendárium. A készítésében, segédkezők, és az alkotói pályázaton résztvevők jutalmazása után a kiadvány megvásárlására is lehetőség nyílt.
Békés Város Önkormányzata 135 000 Euro vissza nem térítendő támogatást, melyből egy konferencia sorozatot fog megvalósítani az európai polgári kezdeményezés folyamatát szimulálva.