A kormányfő elmondta, hogy az ötmillió beoltott elérésekor a kijárási tilalom megszűnik, csakúgy mint az üzletek és éttermek nyitvatartási korlátozása és eltörlik a kötelező maszkviselést a köztereken.
A koronavírus-járvány miatt gyökeresen megváltozott helyzetben a tervezettekhez képest eltérő hangsúlyok és prioritások mentén, de maradéktalanul eleget tett a jogszabályban meghatározott feladatainak a Békés Megyei Kormányhivatal a mögöttünk hagyott esztendőben is.
Ezzel a mondattal kezdte beszélgetésünket a Békési Gyógyászati Központ és Gyógyfürdő igazgatója Erdélyi Imola Erzsébet, az egészségügyi dolgozóinak helytállásáról szóló interjúnk alkalmával.
Megyénk története sok szálon összeforrott a törökség történetével. A térségünkben volt, s részben ma is fellelhető korabeli épületek – várak, török fürdők, dzsámik –, a régióra jellemző török cukrászatok mind ehhez kapcsolódnak. - Dr Seres István összeállítása.
Június 4-én, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének (KÉSZ) szervezésében Kárpát-medence szerte felzúgtak a harangok, ezzel emlékeztetve a száz évvel ezelőtti trianoni traumára és arra, hogy nemcsak egy országot, hanem családokat és közösségeket is szétszakítottak. A felhívással kapcsolatban dr. Pálmai Tamással, a KÉSZ elnökségi tagjával készített interjút a Hajónapló amely
Magyarország Kormánya a koronavírus terjedésének megelőzése érdekében, szigorú intézkedéseket hozott, és „veszélyhelyzetet” rendelt el az ország területére.A magyar labdarúgás történetében 102 éve is beleszólt egy vírus a bajnoki küzdelmekbe 1918 őszén, a spanyolnátha-járvány. A veszélyhelyzet miatt meghozott korlátozások miatt egyelőre nem harsan a játékvezetői síp, nem pattog a labda, a szurkolótáborok nem tombolnak.
A Békési Harangszó 2019 húsvéti városi különszámában interjú jelent meg Katona Gyula református lelkipásztorral, esperessel a békési egyházközség aktuális kérdéseivel kapcsolatban. Ezt közöljük most.