A Reménycast 10. epizódjának vendége Rézműves Miklós lelkipásztor, aki a Pünkösdi Cigánymisszió országos presbitereként végzi elkötelezett szolgálatát. Miklós egy komoly betegségből felépülve tért vissza hivatásához, és ma is aktívan, teljes odaadással dolgozik a közösségéért.
A Reménycast 9. epizódjában két neves történésszel, Katona Csabával és Rácz Attilával beszélgetünk a XX. században a cigányságot ért megpróbáltatásokról és azok hosszú távú hatásairól.
A ReményCast 7. adásának a vendége Balogh József, kárpátaljai magyar, aki menekültként érkezett Békésre az orosz-ukrán háború elől, és a cigánymisszió támogatásával éli mindennapjait.
A ReményCast 5. adásában Nagy Jenővel beszélgettek, aki a békési cigánytelepen nőtt fel, az utca nevelte, bűnözőként élte mindennapjait, amit meghatározott a lopás, rablás, kábítószerek, de Isten kezet nyújtott neki. Megtért és élete teljesen megváltozott.
A közelgő Gyulai Pálinkafesztivál alkalmából interjút készítettek Békési Zoltánnal, a Békési Pálinka Zrt. tulajdonosával és Bora Imre fesztiváligazgatóval.
A ReményCast podcast sorozat 4. adásában Dr. Gulyás Klára kulturális antropológussal, a Sárospataki Református Hittudományi Egyetem egyetemi adjunktusával beszélgettek, aki kutatásai révén a Pünkösdi Cigánymisszióval, és a Cigány Módszertani és Kutató Központtal szoros kapcsolatot ápol.
Elindult a Pünkösdi Cigánymisszió podcastje a ReményCast. Az első adás vendége Durkó Albert a Pünkösdi Cigánymisszió vezetője, akivel tapasztalatairól az inspirációiról szolgálatával, munkájával és a misszió életével kapcsolatban beszélgetett Dr Szilágyiné Morár Ildikó.
A kormányfő elmondta, hogy az ötmillió beoltott elérésekor a kijárási tilalom megszűnik, csakúgy mint az üzletek és éttermek nyitvatartási korlátozása és eltörlik a kötelező maszkviselést a köztereken.
A koronavírus-járvány miatt gyökeresen megváltozott helyzetben a tervezettekhez képest eltérő hangsúlyok és prioritások mentén, de maradéktalanul eleget tett a jogszabályban meghatározott feladatainak a Békés Megyei Kormányhivatal a mögöttünk hagyott esztendőben is.
Ezzel a mondattal kezdte beszélgetésünket a Békési Gyógyászati Központ és Gyógyfürdő igazgatója Erdélyi Imola Erzsébet, az egészségügyi dolgozóinak helytállásáról szóló interjúnk alkalmával.
Megyénk története sok szálon összeforrott a törökség történetével. A térségünkben volt, s részben ma is fellelhető korabeli épületek – várak, török fürdők, dzsámik –, a régióra jellemző török cukrászatok mind ehhez kapcsolódnak. - Dr Seres István összeállítása.
Június 4-én, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének (KÉSZ) szervezésében Kárpát-medence szerte felzúgtak a harangok, ezzel emlékeztetve a száz évvel ezelőtti trianoni traumára és arra, hogy nemcsak egy országot, hanem családokat és közösségeket is szétszakítottak. A felhívással kapcsolatban dr. Pálmai Tamással, a KÉSZ elnökségi tagjával készített interjút a Hajónapló amely