Kedves Ügyfeleink! Magánegészségügyi szolgáltatóként továbbra is a megszokott rend szerint tartunk nyitva, a legszigorúbb higiénés előírásokat betartva várjuk Önöket, mert a hallás mellett a biztonság nem lehet kérdés!
Az első szakképzési munkaszerződéseket ezekben a napokban írják alá azoknál a Békés megyei vállalkozásoknál, amelyek érettségivel a szakképzésbe érkező tanulók képzésében érdekeltek. Új törvény, új végrehajtási rendelet, új tanügyi dokumentumok, más módszertannal – többek között ez jelenti a változást a szakképzésben.
Tünetek észlelése esetén válassza Ön is az influenza+Covid vizsgálatot! Csupán tünetek alapján (főleg korai fázisban) nem lehet teljes biztonsággal megállapítani, hogy az illetőt influenza- vagy SARS-CoV-2 vírus támadta meg.
Tekintettel a koronavírus járvány alakulására a BKSZ Békési Kommunális és Szolgáltató Kft.
2020. november 11. napjától következők szerint tarja nyitva ügyfélszolgálatát:
Minden harmadik magyar kipróbálta már, honfitársaink negyede pedig rendszeresen online fizeti a csekkjeit. A feltörekvő digitális megoldások ellenére az emberek még mindig kedvelik a sárga csekket, megszokták, hogy a befizetésről a kezükben van egyfajta igazolás. A koronavírus-járvány miatti intézkedések azonban úgy tűnik változást hoznak a lakosság elektronikus csekkbefizetési szokásaiban.
Békés megyében mintegy 2000 (a megyeszékhelyen közel 750, Orosházán 279, Szarvason 65) diák vesz részt a duális képzésben tanulószerződéssel. Ők azok, akik ez év március 15-ig meghatározott napokon vállalkozásoknál, cégeknél, egyéb szervezeteknél sajátították el az általuk választott szakma gyakorlati részét. De mi a helyzet a vészhelyzet bejelentése óta? – kérdeztük a Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szakképzési osztályvezetőjétől.
2020.április 14-től a Békési Gyógyfürdő a megszokott nyitvatartási időben várja a fizioterápiás kezelésekre, gyógymasszásra és gyógytornára várakozó pácienseket. A vizes kezelések és az iszappakolás továbbra is elmaradnak.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) a 2020. március 23-án közzétett, azonnali beavatkozást igénylő javaslatok után, március 30-án újabb, komplex gazdaságstabilizáló programcsomagot jelentetett meg, amelyet eljuttatott a miniszterelnökhöz és az érintett miniszterekhez.
A koronavírus megjelenése és terjedése olyan rég nem látott kihívás elé állítja a világgazdaságot, így hazánk gazdaságát is, amely azonnali gazdasági beavatkozást igényel. A vírus hatása ma már érzékelhető mikrogazdasági és nemzetgazdasági szinten egyaránt, azonban a hatások végső kimenetele még senki számára nem ismert.