Június 18-án köszöntötte a Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a Szakma Sztár Fesztivál döntőjébe jutott, Békéscsabai Szakképzési Centrumban tanuló diákokat és felkészítőiket. A Gyulai Szakképzési Centrum sikeres tanulóinak és pedagógusainak korábban, külön mondtunk köszönetet.
A duális képzés finanszírozása 2023-ban címmel tartott előadást kedden a Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a duális képző szervezetek, a gazdasági, számviteli, humánerőforrás gazdálkodás és - fejlesztési, valamint tanulóképzési területen dolgozó munkatársai részére.
A JóPálya - és a Tiéd?! Facebook oldal és a tovabbtanulas.bekes.hu honlap nyolcadik osztályosoknak összegyűjtötték, melyik középiskola, mikor tartja a nyílt napját, melyik szakma hol tanulható és milyen utakon folytatható tovább.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium által támogatott tájékoztatón elhangzott, a szakképzés egyre nagyobb teret hódít, egyre többen vannak, akik előbb jelölik meg az érettségit és a szakmát adó technikumot, mint a gimnáziumot és innen is egyenes út vezethet a felsőoktatásba.
Jogszabály írja elő, hogy 2019. szeptember 1-jétől csak kamarai gyakorlati oktatói tanúsítvánnyal rendelkező szakemberek foglalkozhatnak tanulóval a duális képzést folytató szervezeteknél, kivéve, ha a szakképzési törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II.7.) Korm. rendelet 242. § (2) bekezdésében leírt mentességében nem részesülnek.
Az első szakképzési munkaszerződéseket ezekben a napokban írják alá azoknál a Békés megyei vállalkozásoknál, amelyek érettségivel a szakképzésbe érkező tanulók képzésében érdekeltek. Új törvény, új végrehajtási rendelet, új tanügyi dokumentumok, más módszertannal – többek között ez jelenti a változást a szakképzésben.
A szakképzési reform gyakorlati megvalósítása, valamint az eddig megszokott feladatok így év vége felé sem hagynak üresjáratot a Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szakképzési osztályának – vonta meg az év végi mérleget Mészárosné Szabó Anna, a szakképzési osztály vezetője.
Békés megye újabb autószerelő és autóelektronikai műszerész mesterekkel gazdagodott. Egy részük az Innovációs és Technológiai Minisztérium által 80 %-ban finanszírozott képzésen, mások pedig önköltségen vettek részt a mestervizsgán. Nézzük, miért fontos a mestervizsga?
A megyei iparkamara örömmel adja hírül a tanulóképzésben részt vevő vállalkozóknak, hogy emelkedett a tanulónkénti alapnormatíva. A kormány döntése értelmében január 1-től, visszamenőleg jár a magasabb kvóta, a szakmánkénti súlyszorzók változatlanok.