Az eddigi munkát irányító Izsó Gábor elnök sokéves munkáját, lemondása után Mucsi András, a Humán és Szociális Bizottság elnöke vette át a bizottság megbízásából.
Egyre többen térnek vissza a korábbi kerékvágásba a home office időszaka után. A régi-új helyzet ismét lehetőséget ad „munkahelyi énünk” kibontakozására. Saját személyiségünk nemcsak a csapatdinamikát befolyásolja, de meghatározza azt is, hogyan érezzük magunkat saját munkakörünkben, illetve, hogy például hozzánk fordulnak-e a kollégák segítségért, esetleg egy szelet süteményért. Te tudod milyen vagy, amikor dolgozol?
Oláh Gábor regionális fejlesztési programokért felelős helyettes államtitkár arról tájékoztatta Zalai Mihály megyei elnököt, hogy – a települések és a Békés Megyei Önkormányzat közös fellépésének köszönhetően – több pályázat támogatásának növeléséről született döntés.
Az első egyeztetésen részt vettek városunk kiváló kézművesei, Lukács Eszter, Kocsor Imréné és Dávidné Gyarmati Zsuzsanna, valamint Dr. Pappné Darida Andrea, a kulturális központ igazgatója és S. Turcsányi Ildikó múzeumigazgató.
Békés Város Önkormányzata több, mint 6 millió forintos keretösszeggel ebben az évben is meghirdeti pályázatát a városunk közigazgatási területén megvalósuló beruházások támogatására.
Kálmán Tibor polgármester: Újra sikeres pályázat nyomán fejleszthetjük tovább városunk intézményrendszerét, ezúttal a Rendelőintézet belső terének teljes megújulása valósulhat meg.
Magyarország Kormánya eltökélt a magyar vidék fejlesztése és fejlődése mellett, ezért 2018-ban meghirdette a Magyar Falu Programot, ami egy olyan lehetőség, mellyel az 5000 fő alatti települések élhetnek.