Tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot, hogy a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Békés településen 2025-ben önkéntes adatszolgáltatáson alapuló lakossági adatfelvételeket hajt végre, a korábbi évek gyakorlata szerint.
Békési Rita, a Szegedi Kis István Református Gimnázium testnevelés szakos tanára, munkaközösség-vezetője is ott volt a Békés Vármegyei Diáksport Egyesület elismertjei között a gyulai díjátadón.
Szerdán átvehette a rangos Polgárokért elismerést Békés Vármegye Önkormányzata ünnepi közgyűlésén Kürti Sándor tarhosi polgármester – tudtuk meg a falu első emberét felterjesztő Mucsi András vármegyei képviselőtől.
A Magyar Vöröskereszt ebben az évben nem csak a "Humanitárius Település" címmel jutalmazta Békést, de egy marványtáblával is elismerte városunk véradással kapcsolatos kezdeményezéseit, törekvéseit.
A Reményhír intézmény 3. és 4. évfolyamos tanulói ebben a tanévben is lelkesen vettek részt a Püski Sándor Városi Könyvtár szervezesében megvalósuló, több fordulót érintő Két hét egy mese című pályázaton.
Február 12-én ünnepélyes oklevélátadót tartottak a városházán, amelyen a Békési Helyi Értéktár Bizottság emléklapot át a 2022-2023-ban az értéktárba felvett magánszemélyekhez és épített értékekhez kapcsolódó rokonoknak, intézményvezetőknek.
A Magyar Vöröskereszt nagyszabású ünnepség keretében mondott köszönetet ma mindazoknak, akik a mögöttünk álló évben tettekkel is kiálltak a Magyarország vérellátását segítő munkáért.
A szociális szakmák területén végzett kimagasló tevékenysége elismeréséül Kovács Ildikó, a békési Szent Lázár Alapítvány igazgatója a tegnapi napon Fülöp Attila államtitkártól kitüntetést vehetett át Budapesten.