Kevésbé ismert tény, hogy a Nagy Imre-kormánynak volt Békés megyei tagja is a békési B. Szabó István személyében. A politikus már 1946-ban is volt miniszterelnök-helyettes (államminiszter), valamint más közéleti tisztségeket is betöltött.
Ebben a cikkben arról olvashatnak, hogy az 1956-os események hogyan jelentek meg Békés városában. A témában 2016-ban a Békés Városi Jantyik Mátyás Múzeum adott ki egy könyvet, amelynek szerzője Vincze Gábor. Ebben a könyvben a nagy terjedelmű kihallgatási és peranyagok alapján rekonstruálhatjuk az akkori eseményeket, de a könyvnek van előtanulmánya is. A békétlen Békés - forradalom és megtorlás Békésen beszerezhető a városi könyvtárban is. A cikk írója Mucsi András, helytörténész.
Igét hirdetett Kicska László intézményi lelkész, szolgált a 9.b. osztály, felkészítők Dr Pataki Ágnes, Földesi Magdolna és Takácsné Szabó Edina pedagógusok voltak.
Dankó Béla ezen a héten Ecsegfalva az úticél, ahol a régi disznótorok hangulatát idézi meg egy hagyományos csülkös töltött káposztával, friss, házi hozzávalókból.
Az EFOP 1.1.4-16-2017-00004 „Lehetek Én is” Elsőként lakhatást biztosító program elmúlt 28 hónapjában a lakhatási pillérmellett fokozott hangsúlyt fektettünk a munkaerőpiaci reintegrációra és az értékközvetítő programokra is.
Az EFOP 1.1.4-16-2017-00004 „Lehetek Én is” Elsőként lakhatást biztosító program megvalósítójaként a Békés Városi Szociális Szolgáltató Központ szerencsének mondhatja Önmagát, több okból kifolyólag is; egy olyan lokálpatrióta városban élünk, ahol az önkormányzat, az egyházak és a civil szervezetek is felelősnek érzik magukat a nehezebb sorsú emberekért.