2024-2025 folyamán szakemberek bevonásával írják meg Békés város történetét. A kötetet a városi önkormányzat a Békés Vármegyei Levéltár munkatársaival készíti el, valamint helyi szakembereket is bevon a munkába – tudtuk meg Mucsi András képviselőtől, helytörténésztől.
A Fábián és a Kert utca történetével folytatja sorozatát Mucsi András, a körzet önkormányzati képviselője. Ezek az utcák Ibrány déli részén helyezkednek el.
Mucsi András szűkebb lakókörnyezete és önkormányzati választókerülete, Ibrány és Ó-Hatház történetének érdekes részleteit mutatja be új sorozatában, mely a közösségi oldalán és hírportálunkon is követhető lesz. A második részben Ibrány városrész története olvasható.
A városvédő egyesület elsődleges célja, hogy felkutassa Békés helytörténeti értékeit és megőrizze azokat az utókor számára, mindezt úgy, hogy többek között helytörténeti, helyismereti sétákat is tart, amely során bemutatásra kerül Békés kulturális öröksége, épített értékei, emléktáblái, emlékművei, nevezetes személyiségei, Békéshez való kötődésükkel.
A Családért Alapítvány nyolcadik osztályba járó békési diákoknak alkotói pályázatot írt ki. A pályázat témája: „Tizennégy éves lettem én,…”. Ezt a mondatot kell befejezni az értékteremtés és a szülőföld fogalmainak szellemében, azaz ezeket szem előtt tartva.
Nagyszámú érdeklődő jelenlétében bemutatták az olvasóközönségnek december 15-én a Békési házak – épített értékeink című könyvet, amit a Családért Alapítvány adott ki.
Nagyszámú érdeklődő jelenlétében bemutatták az olvasóközönségnek december 15-én a Békési házak – épített értékeink című könyvet, amit a Családért Alapítvány adott ki.
December 10-től lesz kapható a Békési Újság lapszámaiban 2011-2017 között leközölt Beszélő házak – épített értékeink című cikksorozatból összeállított könyv.
Hamarosan megjelenik „Beszélő házak – épített értékeink" című cikksorozat írásaiból összeállított, fotókkal gazdagon illusztrált album Bíró György városvédő tollából.
A békési reformátusok történetét írja meg Bagita Attila történelem szakos tanár, a Mezőberényi Református Egyházközség gondnoka. A kötet tervezett megjelenése 2022.
A Békési Német Nemzetiségi Önkormányzat tagjai látogatást tettek Budapesten a Történeti Múzeumban,majd megkoszorúzták
Rohr Magdolna emléktábláját és az első GULÁG emlékművet.
A nemrégiben megjelent „Fejezetek Békés város történetéből” című kiadvány szerzőivel lehet találkozni a könyv ünnepélyes bemutatóján, amit május 20-án, hétfőn 17 órától a Püski Sándor Könyvtárban tartanak.